Op de Afdeling Orthodontie van het UMCG zijn vrijdag 25 augustus 2023 weer vijf jonge orthodontisten afgestudeerd. Zij begonnen als tandartsen, vier jaar geleden, aan hun full-time specialisatie. Gedurende de afgelopen vier jaar hebben ze veel theorie moeten leren en daarnaast vooral heel veel orthodontische behandelingen gedaan om ervaring op te doen.
Deze specialisatie gebeurt onder begeleiding van een professionele staf met veel ervaring.
Na het officieel afronden van het examen mogen ze de beschermde titel ‘orthodontist‘ voeren.
Elke dinsdag is onze orthodontist Daniël van der Meulen als instructeur werkzaam op deze specialisatie. Het is leuk om deze jonge en leergierige collega’s de kneepjes van het vak bij te brengen. Ook is het dankbaar werk om uit te leggen hoe het werken in een praktijk gaat en wat de patiënten en verwijzers belangrijk vinden.
Als jonge orthodontisten gaan ze overal in Nederland aan de slag in het mooie vak van de orthodontie. Orthodontisten die in Groningen zijn opgeleid zijn overal van harte welkom omdat ze heel veel praktijk-ervaring hebben doordat ze veel patiënten behandeld hebben tijdens hun opleiding, veel meer dan op andere opleidingen.






Wij wensen deze jonge en enthousiaste collega’s veel werkplezier in hun verdere carrière!