menu

Orthodontie aanvullend verzekeren

Voor kinderen tot 18 jaar geldt dat Tandheelkunde onder de basisverzekering valt. Maar Orthodontie is een uitzondering. De kosten voor een beugel-behandeling moet u zelf betalen, of (deels) aanvullend verzekeren.

Het wordt steeds ingewikkelder en het vergt ook een planning. Dat komt omdat vrijwel alle zorgverzekeraars nu een wachtjaar hanteren. Dat is een jaar waarin wel premie betaald wordt maar nog geen aanspraak op een vergoeding geldt.

Ons advies in deze is:

1. Ga als uw kind jong is, circa 9 jaar, advies van de orthodontist inwinnen of en wanneer en welke beugel nodig is, zodat u nog wat tijd heeft om zaken te regelen. Betaal dat consult eventueel zelf.

2. Als u een wachtjaar in gaat, doe dat dan liefst bij een zorgverzekeraar die ook een goede dekking voor orthodontie biedt. Dat kunt u beoordelen op het lijstje wat hierbij staat. Dat kan voor vrijwel dezelfde premie zomaar €750 per kind aan vergoeding schelen.

3. In december kunt u nog overstappen naar een andere zorgverzekeraar, in januari alleen nog bij uw zorgverzekeraar naar een andere aanvullende verzekering, in februari zit u weer vast tot eind van het jaar.

Via het Leeuwarder blad Liwwadders geven wij de volgende informatie:

De Leeuwarder Courant van 12 december 2023 publiceerde dit artikel over dit onderwerp: